RU  ENG  LV 

 

LIELISKAIS BALETA GADSIMTS 01.03.2019

2019.gada 19.martā Latvijas Nacionālajā operā un baletā pirmizrādi piedzīvos starptautisks baleta koncerts "LIELISKAIS BALETA GADSIMTS".

Simtgades laiks ir kā robežlīnija, kas ļauj atskatīties uz mūsu valsts un arī Latvijas baleta sasniegumiem. Starptautiskajā baleta koncertā Lieliskais baleta gadsimts vēlamies godināt izcilākos horeogrāfus, Latvijas baleta izaugsmes stūrakmeņus, kas veidojuši tā spilgtākās un spēcīgākās kvalitātes. Latvijas baleta vecmeistaru ieguldījums Latvijas kultūras attīstībā ir novērtēts un izcilākās baleta personības – ierakstītas Latvijas Kultūras kanonā.

Ar moto “es negribu iet prom no savām saknēm, tik smelties spēkus savai rītdienai” koncerts vienkopus pulcēs Latvijas Nacionālā baleta solistus un māksliniekus, kā arī triju Baltijas valstu baletskolu – Tallinas baleta skolas, Lietuvas Nacionālās M. K. Čurļoņa mākslu skolas un Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas talantīgos audzēkņus. Viņu sniegumā uz skatuves iemirdzēsies gan atjaunotas Latvijas vecmeistaru horeogrāfijas no pērnā gadsimta, gan arī 21. gadsimtā radītie baletmeistaru oriģināldarbi (Osvalda Lēmaņa, Helēnas Tangijevas-Birznieces, Jevgeņija Čangas, Aleksandra Lemberga, Irēnas Strodes, Janīnas Pankrates, Jura Kaprāļa, Tamāras Vītiņas, Valentīna Bļinova, Aivara Leimaņa, Litas Beiris, Regīnas Kaupužas, Olgas Žitluhinas, Elzas Leimanes, Milanas Komarovas un Antona Freimana horeogrāfijas).

Koncerts ir triju Baltijas valstu baletskolu un Latvijas Nacionālās operas un baleta kopdarbs. Vienā elpā horeogrāfijas izdejos Latvijas Nacionālā baleta izcilākie dejotāji, Rīgas Horeogrāfijas skolas, Tallinas baletskolas un Lietuvas Nacionālās M. Čurļoņa Mākslu skolas jaunie talāntīgie audzēkņi.

Biļetes pieejamas: https://www.bilesuparadize.lv/events/event/7097 , kā arī LNOB un "Biļešu Paradīzes" tirdzniecības kasēs.

 VARIĀCIJU VAKARS 27.02.2019

Šī gada 8. un 9.martā, skolas koncertzālē, notiks ikgadējais NMV Rīgas Horeogrāfijas skolas "Variāciju vakars", kurā audzēkņiem ir iespēja sevi pierādīt solo izpildījumā. 8.martā plkst. 18:00 uzstāsies 5.klases - III kursa audzēkņi, savukārt, 9.martā plkst. 13:00 uzstāsies 1.klases - 4.klases audzēkņi. 

Audzēkņi dejos fragmentus un solo dejojumus no tādām izrādēs kā "Apburtā princese", "Dons Kihots" u.c. Mazāko klašu audzēkņi sevi pierādīs arī klavierspēlē!

Visi laipni aicināti! SNIEGBALTĪTE UN SEPTIŅI RŪĶĪŠI 25.02.2019

Šī gada 26. februārī plkst. 19.00 aicinām uz pasakaino rokbaletu mazajiem skatītājiem un viņu vecākiem, kas veidots pēc brāļu Grimmu pazīstamās un iemīļotās pasakas motīviem "Sniegbaltīte un septiņi rūķīši". Uzvedumā piedalās topošie baleta mākslinieki no Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas. Sniegbaltītes lomā šoreiz Laura Grieta Grīnberga.Komponists: Uģis Prauliņš. Horeogrāfija: Regīna Kaupuža.

 

Vairāk: https://www.opera.lv/lv/izrade/sniegbaltite-un-septini-rukisi/ Dalība Starptautiskajā Galā koncertā Tartu, Igaunijā 18.02.2019

Rīt, 19.februārī, Igaunijas pilsētā Tartu, teātrī "Vanemuise", satikties NMV Rīgas Horeogrāfijas skolas, Tallinas baletskolas, Prāgas dejas konservatorijas un Idas deju skolas audzēkņi Startautiskajā Galā koncertā "Pelnrušķītes balle", par godu Idas deju skolas 25 gadu jubilejai.
Mūsu skolu dejā pārstāvēs II kursa audzēknes Izabella Monastirska-Urtāne, Annija Glaudāne un Nikola Anna Bloma ar skolotājiem Zigmāru Kirilko, Zani Lieldidžu-Kolbinu un Regīnu Kaupužu.

 3.Starptautiskais deju festivāls "ALŪKSNES ZIEMA" 15.02.2019

No tautas dejām līdz baletam un pat breikam - tā īsumā varētu raksturot 3.Starptautisko deju festivālu "Alūksnes ziema", kas pulcēja labākos dejotājus no Latvijas, Lietuvas un Krievijas 9. un 10.februārī.
Rīgas Horeogrāfijas skola šajā festivālā piedalījās pirmo reizi.


Par pieredzēto festivālā vairāk skaties sižetā:47. Starptautiskais baleta konkurss “PRIX DE LAUSANNE” Lozannā, Šveicē 05.02.2019

2018.gada oktobrīnotika video atlases konkurss dalībai 47. Starptautiskajam baleta konkursam “Prix de Lausanne”Lozannā, Šveicē.  No 40 dažādām pasaules valstīm tika saņemti 363 baletdejotāju pieteikumi. Pēc 9 deju profesionāļužūrijas locekļu atlases, konkursa dalībai tika izvēlēts 81  dejotājs (45 meitenes un 36 zēni).

Rīgas Horeogrāfijas skolas I kursa audzēknis Marats Sultanovs (skolotājs Sergejs Neikšins) uzaicinājumu piedalīties konkursāLozannāsaņēma oktobrī, Sanktpēterburgā, Krievijā, pēc spilgtas dalības  A. Vaganovas Krievu baleta akadēmijas   VIII Starptautiskajā konkursā “Vaganova PRIX”.47. Starptautiskais baleta konkurss “Prix de Lausanne”Lozannā, Šveicē, norisināsies no š.g. 3. līdz 10. februārim.

Ziņojam, ka konkursa norisei var sekot līdzi tiešraidē:https://www.arte.tv/fr/videos/RC-014432/prix-de-lausanne/prochainement/

Novēlam Maratam veiksmi un izturību!

 SALEMAS RAGANAS 01.02.2019

1.februārī, pirmizrādi piedzīvoja izrāde "SALEMAS RAGANAS" Dailes teātra Lielajā zālē ar mūsu audzēkņu dalību: Valērija Birina, Oļesja Čudakova, Diāna Jefremova, Elizabete Elsone, Evita Tūna, Apollinārija Kartavceva, Nikola Davalos.

Vairāk par izrādi lasi ŠEIT.

Kāds ir kritiķa Armanda Kalniņa izrādes vērtējums un viedoklis, vari iepazīties, izlasot recenziju:http://dailesteatris.tumblr.com/post/182551590025/armands-kalniņš-par-izrādi-salemas-raganas?fbclid=IwAR1I4_K0-fOjAeWIfVVoIW31fBMFcW8WwbCgQnecSM0qyUuY2DsqyX3_8Io

 

 

 SVĒTKI DEJAI 01.02.2019

Atzīmējot savu 25. dzimšanas dienu baleta asociācija grib parādīt savu bijušo un pašreizējo biedru darbības plašo spektru, atskatīties pagātnē, atcerēties padarīto un iezīmēt skatu nākotnē ar jubilejas koncertu "SVĒTKI DEJAI", kas notiks jau 3.februārī plkst.19:00  VEF Kultūras pilī ar mūsu audzēkņu dalību.

Koncertā uzstāsies:
Latvijas Nacionālā baleta mākslinieki, Rīgas Horeogrāfijas skolas audzēkņi un solisti: Poļina Kopilova, Sofija Beļkina, Marta Reinika, Margarita Laščova, Apollinārija Kartavceva, Jaroslava Solomatova;Riga City Jazz dance dejotāji, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenti, TDA Dancis, TDA Liesma, TDA Rotaļa , kas izdejos baletmeistaru H. Tangijevas-Birznieces, I. Strodes, U. Žagatas, A. Spuras, A. Baumanes iestudētās latviešu skatuviskās tautas dejas.

Bērnu deju kolektīvi: “Zelta sietiņš”, “Dzintariņš”.

Deju grupas:“Benefice “, “Karuselis”.

Klasiskās dejas studija:“Freska”, Zitas Errs baleta studija,Tāļa Sila Deju studija “Grande”,Allas Saharovas baleta studija.

Ar šo koncertu Latvijas Profesionālā baleta asociācija vēlas godināt un radīt svētku sajūtu Latvijas dejas un baleta cienītājiem!

 Latvijas baleta un laikmetīgās dejas pārstāvjiem sava enciklopēdija! 31.01.2019

Atzīmējot Latvijas simtgadi, tapis vērienīgs izdevums - Latvijas Baleta un dejas enciklopēdija, kas aptver informāciju par Latvijas pašreizējo daudzveidīgo dejas saimi tās krāšņumā un dažādībā.

Latvijas baleta un dejas enciklopēdijas sastādītāja ir baleta pedagoģe, Latvijas Kultūras akadēmijas profesore Dr. paed. Gunta Bāliņa, māksliniece - Ieva Upmace, izdevējs – “ULMA”.

Latvijas baleta un dejas enciklopēdija sniedz ziņas par baletdejotājiem – premjeriem, solistiem un kordebaleta māksliniekiem, kā arī horeogrāfiem, pedagogiem, komponistiem, scenogrāfiem, kostīmu māksliniekiem, koncertmeistariem un diriģentiem un viņu devumu dejas attīstībā Latvijā. Pirmoreiz apkopots profesionālās laikmetīgās dejas, skatuviskās tautas dejas un citu pazīstamāko dejas žanru horeogrāfu, pedagogu, dejotāju, dejas vēsturnieku, kritiķu, fotogrāfu u.c. ieguldījums Latvijas dejas mākslā.

Katra mākslinieka šķirklis ietver dzīves un darba gadus teātrī, dejas kompānijā vai tautas deju ansamblī,  vai arī atspoguļo individuālās karjeras attīstību, lomu, uzvedumu un dejas projektu, izrāžu un performanču klāstu, veidojot pārskatu par  paveikto dejas nozarē, ieskaitot galvenos sasniegumus un piešķirtos apbalvojumus. Sniegtas ziņas arī par vieshoreogrāfiem un Latvijas māksliniekiem, kas strādā ārzemēs, tomēr saglabā saikni ar Latvijas profesionālās dejas vidi.  Izdevums papildināts ar pilnīgu sarakstu hronoloģiskā secībā par visiem Rīgā un Liepājā tapušajiem baleta iestudējumiem, Latvijas Nacionālajā baleta, Liepājas baleta, Rīgas Operetes baleta, deju ansambļu “Daile” un “Sakta” vēstures pārskatu, informāciju par Latvijā notiekošajiem baleta un laikmetīgās dejas festivāliem un konkursiem, nozarē piešķirtajiem apbalvojumiem un profesionālo dejas izglītību. Enciklopēdijā iekļautas arī Latvijas Nacionālās operas baletskolas (1932-1948) un Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas (1948-2017) un kopš 2018. gada PIKC “Nacionālā Mākslu vidusskola” Rīgas Horeogrāfijas skolas absolventu koncertu programmas.

Izdevuma tapšanā izmantoti Latvijas Valsts arhīva, Latvijas Nacionālās operas un baleta arhīva, PIKC “Nacionālās Mākslu vidusskolas”, Rīgas Horeogrāfijas skolas arhīva, Rakstniecības un mūzikas muzeja, Misiņa bibliotēkas un privāto arhīvu materiāli, kā arī latviešu diasporas periodika. Enciklopēdija ir būtisks ieguldījums Latvijas dejas mākslas mantojuma apzināšanā un saglabāšanā, kļūstot par vērtīgu uzziņu avotu visiem, kas interesējas par dejas mākslu.

Enciklopēdiju var iegādāties “Musica Baltica” veikalā un Latvijas grāmatnīcās.

(infomrācija ņemta no LNOB) 
NMV karnevāls "KLĪSTOŠAIS VENĒCIETIS" 30.01.2019

Karnevāls “Klīstošais Venēcietis” piektdien, 22.02.plkst.18.00 

Dizaina Fabrikā, Slokas ielā 52D

Kas tas ir?

Karnevāls “Klīstošais Venēcietis” ir pirmais Nacionālās Mākslu vidusskolas (kuras sastāvā mēs visi esam no 2017.gada 1.septembra) kopīgais pasākums – Ziemas balle. Karnevāla tradīcija visā Eiropā pastāv  jau no senatnes – mums tās ķekatas un Meteņi, Venēcijā  - Karnevāls. 

Dresscode?

Sekojot tradīcijai tiek izvirzīts obligāts priekšnoteikums – iejusties tēlā un maskā. Tēpus drīkst veidot paši, drīkst  īrēt- galvenais, lai  katram būtu tērps un maska. Būs balva “Balles Maska 2019”!

Kur?

“Dizaina fabrikas”(DF) telpu Slokas ielā 52D.

Kas notiks?

4 Lielās Venēcijas dzimtas ir šokā – no Venēcijas Nacionālā muzeja ir nozagta Pirmtēvu glezna! Kurš to ir uzdrošinājies? Kā? Vai tam par iemeslu ir kalpojis nesenais paziņojums? Vai tiešām kāds ir ieinteresēts saraut smalko saprašanās pavedienu, kurš pirmoreiz noausts starp visām dzimtām? Jeb visa “sāls” ir gleznas rāmī.

Pasākums sāksies plkst.18.00 un turpināsies līdz plkst.23.00, kad tiks paziņota “Balles Maska 2019”

  • 18.00 – 19.00 Venēcijas kaleidoskops un Masku parāde – Renesanses stila mūziku spēlē  audzēkņi, pasniedzēji un absolventi;
  • 19.00 – 23.00 – Balles mūziku spēlēs BRIGHT SIDE (papildināts RDKS);
  • balles gaitā risināsies mistērija par Pirmtēvu gleznas pazušanu, kas savīsies ar meistarklasēs apgūto;
  • Skolotāju žūrija un Fotostūrītis;
  • nav izslēgti arī vēl daži citi pārsteigumi.

Kāpēc tas ir vajadzīgs?

Jau septembrī, kad kopā sanāca pirmā NMV audzēkņu padome, mēs sapratām, ka galvenais uzdevums vienotas skolas izveidei un eksistencei ir iepazīt vienam otru, un tāpēc sākumā noteikti būtu nepieciešams kāds kopīgs pasākums.Katrai skolai ir savas stiprās puses un kompetences. Lai tās iepazītu, Karnevālu gaidot rīkojām meistarklases, kurā katras skolas audzēkņi pārējiem iemāca kaut ko no savām ikdienas nodarbēm. Turpinājums varētu būt kopīgas telpas veidošana visu vidusskolas audzēkņu neformālām tikšanās reizēm, vasaras nometne, kopīgas eksursijas un meistarklases, kopīgi mācību kursi, jaunas mācību programmas, utt.Šis ir pirmais kopīgais pasākums, tāpēc aicinām būt klāt esošos audzēkņus no 15 gadu vecuma, kā arī skolu absolventus, kuri zina, ko nozīmē mācības mūsu 4 skolās. Savējie sapratīs! Citus šoreiz atstāsim mājās.

Karnevāla biļetes?

Biļetes jau var iegādāties skolu bibliotēkās, biļetes cena 5 eur līdz 18.02., pēc tam 7 eur līdz 21.02 un 10 eur pie ieejas. Biļešu ieņēmumi segs Karnevāla izmaksas. Telpu īres izmaksas segt palīdzēs skola, bet biļešu ieņēmumi būs nepieciešami balles satura izmaksām -  apsardzei kā ārpakalpojumam, apskaņošanai, gaismām, mazām uzkodām un dzērieniem (“rupjmaize un ūdens”) un DJ. Paldies mūziķiem, kuri savu skolu atbalsta, neprasot atlīdzību! Ja būs pārpalikums, ar aptaujas palīdzību noskaidrosim jūsu viedokli un finansējumu novirzīsim NMV audzēkņu Koptelpas veidošanai, NMV vasaras nometnei vai nedēļas nogalei, vai piešķirsim finansējumu kādas radošas idejas realizēšanai.

 

NMV audzēkņu padome
Arhīvs
2019 (11)   
2018 (27)   
2017 (41)   
2016 (27)   
2015 (34)   
2014 (7)   
2013 (1)   
2011 (1)   
2010 (1)   
2009 (1)   
2008 (4)   
18 (31)